Bitki Besin & Bitki Vitaminleri

Bitki Besin & Bitki Vitaminleri

Kasım 25, 2019 0 ile Organik Gübre

Her bitkinin besin istek ve ihtiyaçlarının farklı olduğunu bilmeyenimiz kalmadı. Zaman ve mekâna göre aynı tür bitkilerin istekleri bile değişmektedir. Örneğin nemi bir bölgede yetişen kaktüs bitkisi ile kurak ve nemin hiç olmadığı bir bölgede yetişen kaktüsün bile besin istek ve ihtiyaçlarının farklı olduğu aşikârdır.

Daha önceleri araştırma ve incelemeler neticesinde ortaya çıkan bitki istekleri artık sadece laboratuvar ortamında istekler belirlenip son teknoloji ekipmanlar ile bitkinin istekleri orantılı olarak eklenerek kullanmayacağı hiçbir besin elementi kullanılmayarak maliyet den ve zamandan ciddi tasarruf edilmeye başlanmıştır. Bu sayede gereksiz harcamalardan ve toprağın kirletilmesi ve kitlenmesi önüne geçilmiştir.

                Örneğin İçeriğinde; Azot, Fosfor, Potasyum, Demir, Çinko, Bakır, Kalsiyumun yanı sıra Hümik, Fülvik Asit ve yüksek organik madde bulunan bir bitki besini sayesinde Kaktüslerin Kök gelişimini ve gövde gelişimini hızlandırır. Buradan yola çıkarak gübrenin içeriğindeki organik madde oranını daha yukarı çektiğimizde hem içerdeki Ph dengeleyici asitler daha uzun yaşayacak, hem de kaktüsün gübreyi daha rahat alması sağlanacaktır.

Egzotikgarden.com tarafından üretilen bitkiye özel bitki besini sayesinde 4 mevsim bitkinizin tüm ihtiyaçları karşılanacak, kök ve gövde gelişimi devam ederek, yapraklarının daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacaktır. Çiçek coşturan özelliği olan bu bitki besinleri sayesinde bitkiyi çiçek açmaya teşvik ederek olgun ve kaliteli tohum almanızı sağlayacaktır.

                Birçok bitkide test edilip % 100 müşteri memnuniyetine ulaşan egzotikgarden.com bitki besini sayesinde artık hobi, dekorasyon veya üretim amaçlı bitkileriniz bir nefes alacak ve sizde bitki yetiştirmenin keyfine varacaksınız.

Bitkiye özel bitki besini sayesinde yüzünüz ve çiçekleriniz hep neşe içinde olacak egzotikgarden.com